LOGO za osnovnoškolce

Na ovom će se tečaju djeca (predviđen je uzrast od 3./4. razreda osnovne škole) poigrati s kornjačom koristeći poseban program FMS Logo (ili Python) stvarajući grafičke oblike. Tako će naučiti osnovne naredbe za pomicanje i zakretanje kornjače, te kako promijeniti izgled crteža mijenjanjem boje i debljine olovke. Naučiti će kako pisati programe, te kako upotrijebiti petlje da bi se skratilo pisanje programa. Poslije petlji, ako se neć previše zapetljali, naučit će kako u Logu koristiti brojeve i slova, a  zatim i kako postavljati uvjete u programu.

Cilj ovog tečaja je naučiti djecu:

  • upotrebljavati različite naredbe te osmisliti način rješavanja zadatka
  • napisati programe u programskom jeziku FSM LOGO ili PYTHON
  • primjenjivati naredbe za crtanje
  • postaviti osnovna svojstva kornjače
  • naučiti o varijablama i kako ih koristiti
  • upotrebljavati editor za pisanje i pospremanje u programu
  • naučiti koristiti naredbe za ponavljanje (petlje)
  • naučiti grananje programa
  • naučiti izrađivati potprograme i međusobno ih povezivati

Djeca mogu sudjelovati na natjecanju Hrvatska logo liga.

Poveznice: FMS LogoPython